Březen 2011

Vědomí & Podvědomí

6. března 2011 v 23:47 | Leine |  Diary
Přemýšlím, jak shrnout děj posledních několika dní, když si z nich skutečně moc nepamatuju. Byla jsem ve zvláštním stavu. Střídavě při vědomí a střídavě mimo. Převrácená, naruby. Lapala jsem po dechu, abych se udržela na jednom místě a přitom mi to nebylo moc platné.

Od veverek, Klubu bláznů až do lesního příšeří

2. března 2011 v 23:58 | Leine |  Diary
Skutečně přemýšlím, co všechno a jak spletitou cestou mě dostalo tam, kde jsem teď. Začalo to přece naprosto nevinně a stejně nevinně to mělo pokračovat. Jenže osud nám nikdy nedopřeje vlastní realizaci plánů. Udělá si to po svém a pak už jenom všichni koukáme, co se děje. Někteří z nás i s otevřenou pusou, jiní nevěřícně zírají. Ale výsledek je pokaždé stejný. Změna. Jiná cesta. Jiný pohled.

Song... Go and catch a falling star

1. března 2011 v 22:54 | Leine |  Diary
Jednou jsem si ji zapsala do deníku a od té doby na ni nezapoměla a stále se k ní vracím. Protože je toho v ní víc, než by se mohlo zdát. Johna Donna mám ráda. :)
(časem snad dodám český překlad)

Frozen oceans

1. března 2011 v 22:37 | Leine |  Music

Písnička spojená s prvními dny... možná tak trochu i současnými. Začalo se mluvit o zimě a v sále v září sněžilo. :) A ten text je i poněkud alegorií na několik uplynulých týdnů, kdy se mi čas slil. Snažím se momentálně zorientovat sama v sobě a dostat se pevnýma nohama zase na zem. Výsledek je nejistý. Byl vždycky. Čas ukáže sám a věci vyplynou...

Meet the real me

1. března 2011 v 21:33 | Leine |  Leine
Celé jméno: Charleine Alexis Laoi Hastings
(druhé jméno bez vyžádání neuvádí)

Národnost: kanadská

Věk: 20

Vzhled postavy: Charleine je vysoká kolem necelých 160cm, takže je skutečně maličká a drobná, je štíhlá se spíše chlapeckými proporcemi těla. Má kulatý obličej s jemně a v náznaku vyrýsovanou bradou, širší plochý nos a jemně vykrojená plná ústa. Zešikmené oči podědila po matce a mají tmavě hnědou barvu. Vlasy při začátku studia na univerzitě neměla nijak dlouhé, ale udržovala si je sestříhané na neposedné mikádo, které dosahovalo těsně po ramena. Teď si je ale nechává narůst, zatím je má pod lopatky. Jsou černé, rovné a jemné. Pleť má klasický odstín, nijak světlou.

Vzhled postavy ve vlčí podobě: Hodně štíhlá vlčice s polodlouhou srstí černé barvy. Náprsenka a hřbet má až po ocas melírované jakousi tmavě hnědo rezavou barvou, drápy jsou pak tmavě hnědo rezavé. Oči si zachovávají stále stejnou barvu, jen jí delší chlupy na hlavě spíš do nich občasně padají.

Charakter postavy: milá, na první pohled ušlápnutá a tichá. Ale spíš se nezdá. A zdání tady hodně klame. Ohně a jisker má v sobě tolik, že by podpálila celou školu a kde by prošla, tráva by roky nerostla. Naučila se nahlas projevit svůj názor a nenechá po sobě šlapat a dupat. To, že je chvilku zticha a sedí v rohu a dívá se, prostě znamená, že potřebuje jenom čas, aby se rozkoukala. Potřebuje čas na to, aby se rozkoukala. Sleduje dění a sama pro sebe kalkuluje a hodnotí. Pak se ozve. Charleine je zkrátka pozorovatel, uplatňuje hodně logiku a poznatky z historie, které aplikuje do současnosti. Po jisté události bývala pacifista a to, co by u většiny mělo výsledek v agresi, u ní se přehouplo na opačnou stranu. Pacifismus ale zamával boxerskou rukavicí. Přesto nesnáší otevřené spory, boje a hádky. Pokud to jde, vyhýbá se konfrontaci, ale jenom proto, že zastává názor, že vztek a hádání se, je až poslední řešení. Věci se přece dají vyřešit v klidu. Je až moc velký snílek, často ji najdete zabranou do knih anebo sedící v křesle s představami rozmanitých barev a tvarů. Každá událost pro ni má vůni a příchuť. Je hodně introvertní, i když to občas tak nevypadá. To, že se s někým baví, automaticky neznamená, že ho k sobě pustila blíž a přijala za přítele. Pokud ale dotyčného jednou začne považovat za skutečného přítele, zůstane, i když ti ostatní se k němu otočí zády.

Historie postavy: Příběh jejích rodičů připomíná spíš pohádku, ve které synek majitele hotelu potkal chudou výměnnou studentku z Japonska, co přijela do Toronta studovat na univerzitu psychologii. Suri Laoi, její matka, pocházela z hodně tradicionalistické rodiny z Tokia a sňatek s kanaďanem bez tradic nepřicházel v úvahu. Nicméně Logan, jak se onen muž bez tradičních kořenů jmenoval, popletl Suri hlavu natolik, že i přes zákaz své rodiny a výhružku, že sňatek nikdy neuznají a zřeknou se jí, zůstala a vzala si ho. Po dvou letech manželství se jim narodila dcerka, kterou pojmenovali Charleine a aby naznačili, že zdaleka dítě nebude vyrůstat v ignoranci tradic, dostala druhé jméno po matce, které je rodové. Charleine neměla zvláštní talent na sporty, nezajímala se o tancování nebo plavání, nebralo ji nakupování a ani nevzdychala po novodobých hrdinech z filmů a seriálů. Už odmalička byla hodně zvídavá. Zajímala se o kulturu starověkých civilizací a její nejoblíbenější knížka byla kronika lidstva, kde mohla dostatečně uspokojit svou zvědavost. Vyzkoušela si moderní gymnastiku, což označila za martýrium, které nikdy už nechce opakovat. Zůstala u historie a vědeckého kroužku, což ji na základní škole a posléze rok na střední bavilo nejvíce. Zajímala se o umění, aktivně se věnuje keramice, kreslení a flétně. Kdysi chtěla umět hrát na klavír, od toho ji ale její děda tvrdou praktikou, kdy uplatnil autoritu, odradil. V jejím životě jsou prozatím tři mezníky. Ty skutečné. První je doba, kdy jí bylo dvanáct, kdy přišla o hodně blízkou osobu, bratra Shanea. Další přichází se šestnáctým rokem, kdy poznala odvrácenou stránku lidské povahy. A konečný ve dvaceti s jednou šelmou, která postupně a pomalu pomáhá zhojit ty největší škubance, co si nesla s sebou.
Absolvovala lykanskou akademii v Americe, stejně jako její otec, a po návratu si dala rok na rozmyšlenou, co by chtěla dělat. Za tu dobu absolvovala kurz historie a antropologie a posléze se rozhodla, že by chtěla vysokoškolský diplom ve specializaci na historii zaniklých civilizací v kontextu s lykanským světem. O konečné práci zatím jasno nemá. Ale musí to být něco plného změn, proměn a záhad. Lákají ji tajemství a historie.

Kolej: Alfa