Zprávy za velkou louži k uším jedné šelmy :)

15. srpna 2011 v 18:16 | Leine... & Logan |  Diary
Pokračování dopisů za Atlantik a zpět... doba těsně před Vánoci. To čekání bylo nekonečné a díky všeobecnému frmolu všude okolo, se nedalo psát tolik, jak bych ráda. Ale vyplatilo se to. :)Zdravím, Šelmo,

nebo spíš Briane? Tak nějak se tím snažím dát najevo, že se mi tvoje jméno líbí. Chci říct, že mi zpětně znělo v hlavě, spolu s ozvěnou tvých kroků.
Jistě tě potěší, že o pytel je dobře postaráno a má se jako v bavlnce. Pravidelně do něj buším a současně ho uklidňuju, že se cvokem mého kalibru nebude natrvalo, ale že se mu vrátíš. :D Zatím mi vemlouvavě šeptá do ucha, že mě má rád a chce, abych si ho nechala. Takže ho dočasně adoptuju, ale spíš bych navrhovala střídavou péči. Co ty na to?:D
Jaký byl let? Všechno v pořádku? Neobjevil se někdo, kdo by ti chtěl dát náhubek, nedej bože vodítko? Toho bych pokousala na dálku. Což mi připomíná fakt, že jsem ti za něco slíbila, že tě kousnu. A škrabkání šelmy u té vody bylo až moc kraťoučké, takže vznáším protestní nótu a požaduju delší chvilku. :D Samozřejmě pokud nic nenamítáš. :)
Celkově mám pocit, že ty dny, co jsi strávil na univerzitě, uběhly až moc splašeným tempem. Bylo tolik věcí, co bych ráda dělala… jednu z nich jsem už zrealizovala. Vlastně dvě. A v podstatě na ně nebylo moc času. Každopádně tě hodlám informovat o tom, že pacifismus je zákeřný a drží se mě zuby nehty.:D Takže ještě není vyhráno.:D
Jaké je to ve Francii? Taky taková zima? Tady začal padat sníh. Zvláštní, že jsem vlastně nikdy sníh naživo neviděla. Rodina vždycky odjížděla do teplých oblastí. Máma si na něj nikdy příliš nepotrpěla. Takže mi v tomhle ohledu chybí to "klasické" vzdělání, co běžně děti mají. Co ty a zima? Máš ji rád? Anebo co za dobu máš nejradši a proč?
Jak vypadá tvůj park pod sněhem? Nemáš fotky?

Ještě něco bych měla zmínit. Dneska večer v kavárně se objevil démon. Nikdy bych neřekla, jak spolehlivě můžou zafungovat instinkty, ale očividně Sawyer postrádá pud sebezáchovy, Arllen si hraje na hrdinu a Cukřík jen očekává nevyhnutelné. A je zvláštní, kolik udělá jedna příjemná vzpomínka. Myslím, že mi částečně zachránila kůži, protože to teplo bylo velice příjemné. :) A ne, ten pocit démona na akademii se mi nelíbí a je lepší se vyhýbat tmavým koutkům. Něco se děje. Zase anebo spíš pořád. Že by to byl jeden z těch z toho Halloweenu? Těžko říct. Jen si musíme všichni dávat pozor. Není čas na falešné hrdinství a ani rádoby velké činy. Každý má co dělat sám se sebou. Tím nechci říkat, že jsem sobec, anebo že nechci pomoct. Jen vím, kam sahají mé síly a v čem potřebuju praxi. Snažila jsem se Sawyera aspoň navést. Neposlouchal. Pak je každá rada drahá.

Jak to jde u tebe? Novinky? A jak to vyřešíš se zimními prázdninami? Stavuješ se tady jen na otočku, anebo zůstáváš? Osobně bych byla raději za tu druhou možnost. Mám celý soupis věcí, co jsem nestihla minule a k čemu tě plánuju " zneužít".

Zatím se měj hezky. Je tu bez tebe divně. Tak trochu prázdno, jestli mi rozumíš. :)

Skřítek

 • Ahoj Alexis,

  konečně jsem se dostal na odepsání, takže doufám, že si nemyslíš, že jsem se na tebe vykašlal. Patříš mezi malou hrstku lidí, co mě oslovuje druhým jménem a nutno podotknout, že takhle si od většiny říkat nenechám.
  Jsem rád, že se pytel má dobře a je vidět, že jste se spřátelili. Šeptat může dál, ale to adoptování si nechám projít hlavou :D něco za to budu chtít :D:D
  Let byl v pohodě, letadlo neslítlo a kupodivu jsem byl propuštěn do letadla bez náhubku i vodítka. No jo, časy se mění.
  Nenamítám nic, až teda na to kousání. Vážně chceš, aby mě kus chybělo? Pochybuju, že by se ti to líbilo :D každopádně škrabkání zní dobře a nikde není napsáno, že muselo být vyloženě jedno. Počet daných chvilek nebyl vymezený. :)
  Rád budu opět po příjezdu svědomitě ničit tvůj pacifismus, který se značně otřásl v základech, když jsi tak zapáleně bušila do pytle :D a k tvé poznámce o čase, je jedna i moje - jo, uteklo to rychle.
  Ve Francii je pěkně, sníh padá taky, ale převážně se zdržuju na rehabilitaci, na Radě nebo někdy s přáteli, takže na další věci není čas. I tak ti posílám fotku zasněženýho parku, jak sis žádala.:)
  Ty si sníh užívej. Všechno jednou musí být poprvé a jsem si jistý, že ho nezažíváš naposledy. Je sice ledový a nepříjemný, ale má něco do sebe, to musíš připustit.
  Zimu moc nemusím, jsem na léto. Hodně slunce, tepla a vody. Co nejmíň oblečení a víc možností. Jak jsi na tom ty?
  Nad tím démonem jsem hodně přemýšlel i ve spojitosti s tím, cos mi psala předtím a pořád si myslím, že ho někdo vyvolal. Jsem rád, že sis ho nepustila k sobě a našla jsi způsob, jak se bránit. Věř mi, že jo :) zbytek lidí nekomentuju, oni na to přijdou taky. A pochybuju, že by se tohle profesorovi nedoneslo.
  Na hrdinství skutečně není čas, ale lidi by se neměli držet zvlášť, ale jednou jsme smečka, tak pohromadě. Spolu. Jak jsi řekla - Arllen to moc přeháněl a je pochopitelný, že mu na tohle síly nestačí. Přijít na to ale musel sám. Sawyer se poučí. Blbej zase není.
  U mě je všechno při starým. Možná tak, že nemám co číst. Vyraboval jsem knihovnu a knihkupectví a musím si počkat na nový tituly. Ale stávají se horší věci. Poslední dobou dost hraju, dost cvičím a zapojuju se do tajů Rady :D na prázdniny se stavuju na celý. Den po Silvestru odjíždím. Rodina z toho sice není nadšená, ale musí si zvykat. Uvažoval jsem i o vlastním bydlení někde poblíž Nantes nebo přímo ve městě.

  Odpočítávej dny, Alexis a ten prázdný prostor se pokusím vyplnit. Něco pro tebe mám, ale to si počkej až na předávání dárků :)

  Šelma.

 • Ahoj Briane,

  už jsem chtěla pokousat poštu, kde ten dopis zdrželi, ale ne, nemyslela jsem si, že by ses na to jen tak vykašlal. Tohle k tobě prostě nesedí. :D
  Samozřejmě si vážím toho, že ode mě sneseš oslovení druhým jménem, protože si myslím, že je to osobnější. :) Chci říct, první jméno používají naprosto všichni, ale málokdo se zajímá o to druhé, natož aby se zeptal, jestli ho osoba má.
  Jsem ráda, že let proběhl v pohodě a patrně vyšla nová vyhláška, že po tobě nechtěli vodítko a ani náhubek. :D Bojovala jsem za volný výběh a chov. :D
  Já a tvůj pytel jsme nerozluční přátele a ta mrška mi šeptá do ucha. Už jsem jí pracně vysvětlovala, že ji opravdu nehodlám nacpat do své postele, protože se ráda roztahuju a potřebuju prostor a že bezpečněji pro něj bude na zemi. Jinak samozřejmě můj pacifismus se zdárně drží a zaceluje své trhliny po dobu tvé absence, aby sis to mohl vychutnat nanovo:D
  Na škrabkání se už chystám, rozhýbávám prsty a myslím, že to brzo bude moje oblíbená činnost. Vidět dvě šelmy vlnit se v jednu dobu, to není právě něco, na co bych koukala každý den. :D A jen tím lépe, že počet není omezen. Měla bych tě poškrabkat i do zásoby, abys měl pak ve Francii na co vzpomínat. :D
  Zatím jsem dvakrát ten nos ven nevystrčila. Jednak se na škole strhlo doslova šílenství v podobě všemožných válek a jiných studených záležitostí a jednak jsem teď měla nějaké zařizování. :D Každopádně se ven chystám a jsem na to zvědavá. Hodně. Pak se nacpu do horké vany s vanilkovou anebo oříškovou pěnou a proliju se kompletně čajem a hned bude tepleji. Aspoň v to doufám. :)
  Musím ale připustit jednu věc - líbí se mi dívat se na sníh z blízka. A tím nemyslím s nosem zarytým v závěji. Prostě když v noci sedávám na okně na chodbě, koukám se skrz sklo na naváté parapety, pozoruju vločky zblízka a fascinuje mě mrazivá mozaika na oknech. :)
  Ta fotku zasněženého parku děkuju, ale jak se tak na ni dávám, sama o sobě je skvělá, ale ještě lepší by byla s jedním panterem v záběru. ;)
  Vypadá to, že se skutečně doma nenudíš, což jsem ráda, protože v prvních dopisech to vyznívalo, žes tak trochu okusoval nudou sám sebe, což by byla samozřejmě škoda. :D
  Letní tvor, teplomilný tvor. Ale docela to chápu. Já mám zase ráda jaro, ale spíš to pozdní. Mám ráda ty přechodové doby z jara do léta a z léta do toho babího léta. Mám ráda teplo, vodu a barvy. :)
  Co se absence knížek na tvé straně týče, trochu jsem se pohrabala v knihovně a našla pár zajímavých titulů, takže snad jsi je ještě nečetl. Můžu ti je odprezentovat (čti: nacpat a prokousej se jimi:D). Samozřejmě bych si tě ráda poslechla, když dost hraješ a to cvičení je na tobě vidět už teď. Baví tě taje Rady? :D
  Takže dojedeš na celé prázdniny? To jsem ráda. Vážně. Lidi zase budou povětšinou zalezlí nebo odlétají domů a já se nerada nudím někde sama. A to bys nevěřil, jaké místo duchů teď ta škola je. Nebýt Janie, lezu i po stropě za pavoučky, že chci společnost. :D
  Ale zpátky k nenadšení rodiny. Chceš zkusit žít na "vlastní triko"? Rozhodně to není špatný krok, a pokud se na to cítíš a něco sis už vyhlédl, jdi do toho. ;)

  S tím démonem je to zvláštní. Měli jsme hodinu historie, první a úvodní a ten profesor byl vyloženě divný. Nepouštím štít, dávám si pozor, ale stejně je v té učebně zima. Nedává úkoly, je až přehnaně přátelský a myslím, že v tomhle všem je to jen o to nebezpečnější. Že doopravdy nevíš, na čem jsi. Pokud vím, démon se od té kavárny neobjevil a snad i Sawyer dostal lekci, jak se bránit. Jenže celé je to divné. Ticho po pěšině anebo ticho před bouří? Těžko říct. A nemůžu tvrdit, že cítím nějaké extra bezpečí. A očividně je skutečně minimum lidí, které něco podobného znepokojuje, protože napíšu to narovinu, ale zbytek mých drahých spolužáků je sebestředná banda ignorantů. Ne, nesoudím moc příště, jen jsem otevřená a upřímná. Měsíce pozorování mě snad k takovému závěru přivést můžou.

  Dávej na sebe pozor, Briane, stříhám metr, ty si ujídej z adventního kalendáře čokoládky a těším se. :D Něco pro mě máš? Hm… tak to jsme dva. :)

  Skřítek.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama